Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików cookies. Rozumiem
Login
lub
Zmień hasło

Podaj adres e-mail, który został wpisany podczas rejestracji.

Na twój adres e-mail wyślemy link do zmiany hasła. Link będzie działać przez kolejne 24 godz.

lub
Zarejestruj się i otrzymaj 16 zł zniżki na pierwszy zakup oraz inne korzyści
Powiedz nam, jak się mamy do Ciebie zwracać
  • Rabat 16 zł na pierwsze zakupy
  • 90-dniowy okres zwrotu towaru
  • Pierwsza dowiesz się o nowej kolekcji
  • Własna lista życzeń i inne korzyści
lub
Adres dostawy
Adres dostawy
Wybierz język
  • ESORIA
  • Blog
  • Wybierz idealny płaszczy zimowy, który będzie grzał
Udostępnij:

Wybierz idealny płaszczy zimowy, który będzie grzał


23. 01. 2017Iveta Křenková

Zima jest w pełnym rozkwicie a ostatnich kilka tygodnie daje o sobie znać. Dlatego trzeba garderobę uzupełnić o porządny płaszcz, który wytrzyma dłużej, aniżeli jedną zimę.

Wybierz idealny płaszczy zimowy, który będzie grzał

W pierwszym rzędzie płaszczy miały by ci się podobać Jeżeli spełni ten warunek, ot tak nie znudzi Ci się. Podczas wybierania nie możesz zapomnieć też o jego funkcjonalności, która jest, szczególnie u płaszczy bardzo ważna. Płaszcz miał by grzać nawet podczas silnych śnieżyc.

Postaw na wełnę

Na funkcjonalność płaszcza największy wpływ ma materiał, z którego go wykonano. W płaszczu najwyższej jakości miała by przeważać wełna. Płaszcz z dodanym kaszmirem, będzie dzięki jego właściwością lżejszy, ale też będzie dobrze grzał.

Ideałem jest połączenie kaszmiru i wełny, ale musisz liczyć z tym, że za te dwa materiały wydasz więcej. Możesz, ale skorzystać z promocji noworocznych a do takiego płaszczu zainwestować.  Tańszym wariantem jest połączenie wełny i poliestru. Płaszcz wyprodukowany z tych materiałów jest nawet odporny na deszcz i śnieg.

Krótki czy długi?

Istnieje dużo różnych długości płaszczy, ale nie wszystkie pasują do danego typu figury. Czym jesteś wyższa, tam lepiej dla Ciebie, ponieważ do twojego typu figury świetnie nadają się długie płaszcze, w których na pewno będzie Ci ciepło.

Jeżeli masz niższą figurę, nie musisz od razu rozpaczać. W kombinacji z odpowiednimi butami, które nie skrócą ci nóg, możesz sobie pozwolić na długość nawet do połowy ud. Czasami jest dobrze mieć w zanadrzu krótszy płaszcz. Unikaj, ale niepraktycznej długości powyżej boków.

Długi płaszcz połącz z prostym czarnym golfem, strój możesz uatrakcyjnić eleganckimi szczegółami w postaci złotego łańcuszka lub kapelusza. Do torebka do ręki Esoria Renza w metalicznym kolorze na pewno zmieścisz wszystko, co będzie ci potrzebne.

Długi płaszcz w jasnobrązowym kolorze jest odpowiedni w tym sezonie zimowym.

Nie zapomnij, że pod płaszczem będziesz nosić kolejne warstwy ubrań. Czasami warto jest kupić płaszcz o numer większy niż nosisz zazwyczaj.

Szarość vs. jaskrawe kolory

Podczas wybierania koloru płaszcza, trzeba mieć w pamięci kolorystyką garderoby. Jeżeli ubierasz kolorowe rzeczy, wybierz raczej czarny, szary, khaki lub jasnobrązowy czy beż. Jeżeli ale w twojej garderobie panującym kolorem to czarny i biały, nie musisz się bać odważniejszych kolorów.

W modzie nadal są pastelowe kolory. Pastelowy płaszcz świetnie będzie wyglądać z białym, pudrowym czy beżowymi kolorami. Buty i torebkę możesz wybrać czarną, ale też w delikatniejszych kolorach.   Na spacer do miasta idealnie nadaje się przestrzenna Esoria Almira.

Metaliczne lub pastelowe kolory płaszcza dobrze wyglądać będą nawet w luźniejszym modnym kroju.

Pastelowe kolory nawet w zimie są modne.

Chociaż trendy zmieniają się każdego roku, to prawie z żadnym kolorem płaszcze nie popełnisz błędu, jeżeli go dobrze połączysz. Jaskrawe kolory połącz z prostym, niepozornym ubraniem oraz ciekawą torebką w neutralnym kolorze, na przykład czarnobiała Aurora. W niecodziennym kolorze fuksji naprawdę zabłyśniesz.

Odważne kolory należą do pochmurnej zimy.

Niezależnie jaki płaszczy wybierzesz, nie zapomnij o niego dobrze się troszczyć. Jeżeli na metce nie jest podane inaczej możesz go prać w pralce, lepiej jednak będzie, jak oddasz go do czyszczarni. Potem wystarczy tylko zrobić mu miejsce w szafie.

Udostępnij: